چراغ ویلایی, مقالات

چراغ ویلایی

چراغ ویلایی

ما قصد داریم در این یادداشت در خصوص چراغ ویلایی ، انواع آن، معیارهای انتخاب این محصول و سامانه‌ای مورد اطمینان برای خرید این چراغ‌ها با هم صحبت کنیم. چنانچه به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این محصولات علاقمندید، دعوت می‌کنم تا انتها با ما همراه باشید:

چراغ ویلایی چیست؟

چراغ ویلایی در ساختار مانند هر چراغ دیگریست که در فضای باز استفاده می‌شود. اما این ماهیت ویلاهاست که سبب می‌شود تا تنها بخشی از چراغ‌های به اصطلاح پارکی در این زمره قرار گیرند. در همین رابطه بنا به تعریفی که در فرهنگ عمومی ما جای افتاده است، ویلا معمولاً به نوعی از سازه‌های مسکونی با متراژ زیاد گفته می‌شود که دارای فضای باز – نظیر حیاط، باغ یا فضای سبز –  هستند. از این گذشته ویلاها معمولاً دارای ویویی چهار طرفه بوده و در فضاهای خوش آب و هوا – عموماً در خارج شهر و مناطق ییلاقی- ساخته می‌شوند.

از آنجایی که ویلاها بیش از اینکه محیطی برای زندگی باشند، ابنیه‌ای برای استراحت یا تفریح در ایام تعطیل سال هستند، معمولاً ساکنین آن در ویلا حضور مستمر ندارند. اما این مطلب چه ارتباطی با نوع چراغ‌های آن دارد؟

عوامل مؤثر در انتخاب چراغ ویلایی

زیبایی

زمانی که شما در یک ویلا اقامت دارید، باید زیبایی محیط با ماهیت سازه جور در بیاید. به قولی ساده‌تر، وقتی در اقامتگاهی لوکس، با وسایل عموماً گرانقیمت و سخت‌افزارهای تفریحی حضور دارید، وجود چراغ‌هایی ناموزون می‌توان لذت حضور در این مکان را کاهش دهد.

شاید این امر برای اجاره‌کنندگان ویلا یا مهمانان آن خیلی مهم نباشد، اما بی‌تردید یک مالک در پی این است که همه تجهیزات و مصالح مصرفی در ویلایش ایده‌آل باشند. از این روی اگرچه می‌توان از هر چراغ فضای بازی – مثل چراغ‌های پارکی ساده – برای روشنایی فضای باز ویلاها استفاده کرد، اما چراغ ویلایی بواسطه زیبایی و طراحی منحصر بفرد خود به بهبود فضای بصری محیط کمک شایانی می‌کند. در انتخاب این محصولات، اگر ظاهر بیش از کارایی چراغ مهم نباشد، کمتر از آن هم اهمیت ندارد.

مقاومت

همانطور که می‌دانیم و بدان اشاره شد، بسیاری از ویلاها در مناطق خوش آب و هوا قرار دارند. این بدان معناست که بارندگی، تابش آفتاب، تغییر محسوس دما در فصول مختلف سال و چالش‌هایی نظیر هوای شرجی را همواره داریم.

به همین دلیل لازم است تا چراغ ویلایی دارای ساختاری باشد که در برابر این عوامل مقاوم باشد. بخشی از این مقاومت می‌تواند به ساختار بدنه اصلی – مثلاً جنس یا نوع رنگ فلز کاربردی در بدنه چراغ – مرتبط باشد و بخشی هم به کیفیت سیم‌کشی یا میزان ایزولگی حباب که به مرور زمان روی بازدهی این محصولات تأثیر می‌گذارند.

تعداد و توان چراغ‌ها

گفتیم ویلا یا خانه‌های ویلایی معمولاً دارای متراژ زیادی هستند. به همین دلیل لازم است چراغ‌های مصرفی در آن آنچنان پرقدرت باشند که بتوانند همه فضای مذکور را در شب روشن کنند. از طرفی باید در تعدادی استاندارد، دارای قیمتی مقرون بصرفه نیز باشند. روشن کردن فضا در شب از آن جهت اهمیت دارد که بتوانیم در زمان‌هایی که در ویلا حضور نداریم، بواسطه تجهیزات امنیتی نظیر دوربین همه جای آن را از راه دور رصد کنیم و نقطه کور نداشته باشیم. امری که سبب شده است تا عده فراوانی از پرژکتورهای پرقدرت بدین منظور استفاده کنند. از سویی دیگر زمانی که شب را در ویلا می‌گذاریم، علاوه بر داشتن دید مناسبی از محیط پیرامون خود، باز هم جوانب احتیاط و پیشنیازهای امنیتی را رعایت کنیم.

تنوع

یکی از ویژگی‌هایی که همه انسان‌ها کم و بیش دارند، تمایل به داشتن وسایلیست که بی‌همتا بوده یا نمونه‌های زیادی ندارد. خصلتی که سبب می‌شود تا بسیاری از ما در پی داشتن خانه، اتومبیل، گوشی تلفن همراه یا لباس‌هایی خاص و اصطلاحاً تک باشیم. در همین رابطه بسیاری از ویلاسازان یا مالکین این سازه‌ها نیز تمایل دارند که محصولات زینتی در ویلایشان خاص و کم‌نظیر باشد. صدالبته با توجه به محدودیت‌های مالی! در همین رابطه وجود تنوع چراغ ویلایی نزد یک سازنده یا عرضه‌کننده است که سبب می‌شود تا دست ما برای انتخاب باز باشد. چراغ ویلایی هم می‌تواند از نوع چمنی و پایه‌دار باشند که در زمین فرو می‌روند و هم دیواری! از سویی دیگر این چراغ‌ها در انواع پاشش نور وجود دارند. به عنوان مثال:

  • ایجاد یک سطح وسیع نورانی بدون نمایش منبع نور در چراغ‌های بک لایت
  • عبور نور از سر دیوار در چراغ‌های ترانسلوسنس
  • متمرکز کردن نور با منبعی از جلو در چراغ‌های رفلکشن

در مجموع این طراح ویلا، دیزاینر داخلی یا متخصص برقکاری ساختمان است که تشخیص می‌دهد از چه نوع چراغی در کجا استفاده شود.

چراغ پارکی ویلا را از کجا تهیه کنیم؟

با توجه به نکاتی که به آن‌ها اشاره کردیم، صنایع روشنایی تکشیدفام همان مجموعه‌ایست که به دنبال آن هستید. این شرکت با بکارگیری بهترین متریال موجود، با داشتن دانش فنی و استفاده از نیروهای باتجربه و کارآمد توانسته است سهم بزرگی از بازار ایران و کشورهای همسایه را در اختیار گیرد. چنانچه در خصوص خرید چراغ ویلایی نیاز به کسب مشاوره دارید، کارشناسان ما در کنار شما هستند.