دسته‌ها
دسته بندی نشده

معرفی چراغ های پارکی

به چراغ‌هایی که در محوطه‌های پارکی و محوطه باغ به کار می‌روند چراغ‌های پارکی گفته می‌شوند که از نظر طرح و زنگ بسیار متنوع می‌باشند؛ بنابراین چراغ‌های پارکی یکی از المان‌های فضای شهری و پارکی می‌باشد که تاثیر بسزایی در زیبایی محیط و پارک‌ها را دارا می‌باشد.

سرویس آموزش و آزمون برق نیوز. به چراغ‌هایی که در محوطه‌های پارکی و محوطه باغ به کار می‌روند چراغ‌های پارکی گفته می‌شوند که از نظر طرح و زنگ بسیار متنوع می‌باشند؛ بنابراین چراغ‌های پارکی یکی از المان‌های فضای شهری و پارکی می‌باشد که تاثیر بسزایی در زیبایی محیط و پارک‌ها را دارا می‌باشد. چراغ‌های پارکی علاوه بر روشنایی محیط، پارک‌ها و اماکن تفریحی وظیفه زیبا سازی فضای شهری را نیز بر عهده دارند. زیرا امروزه توجه خاصی به فضای پارک‌ها می‌شود از این سو نورپردازی مناسب این اماکن از اهمیت بالایی برخوردار است؛ که این امکان را می‌دهد که استفاده از پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در هر ساعتی از روز امکان پذیر باشد. چراغ‌های پارکی و حیاطی دارای طرح‌های زیبا و خلاقانه هستند که این امر سبب شده است تا از چراغ‌های پارکی برای زیباسازی محوطه باغ و پارک‌ها استفاده شود. از طرفی تنوع بالا انواع چراغ‌های پارکی توانسته است به تمام نیاز‌های افراد با هر سلیقه‌ای پاسخ دهد؛ بنابراین دامنه استفاده از چراغ‌های پارکی به خانه ها، باغ‌ها و ادارات و خیابان‌ها در حال توسعه می‌باشد. برای ساخت چراغ‌های پارکی، حیاطی و محوطه‌ای از ورقه‌های آهن، آلومینیوم و همچنین مواد پلاستیکی مانند پلی کربنات، پلی اکرولیک و پلی امید استفاده شده است که با توجه به کاربرد خاص چراغ‌های پارکی جنس این نوع پایه‌های چراغ نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین چراغ‌های پارکی باید در برابر نفوذ گرد و غبار و حشرات و همچنین بارش باران و برف مقاوم باشد؛ بنابراین علاوه بر ظاهر زیبا باید دارای مشخصات فنی و کیفی بالایی داشته باشند. از طرفی نیز برای مصرف برق باید دارای مصرف بهینه‌ای باشد؛ بنابراین طی سال‌های اخیر سعی شده است از انرژی خورشید برای تامین چراغ‌های محوطه استفاده شود.

همانطور که می‌دانید نورپردازی در فضای عمومی نقش مهمی در امنیت دارد به طوریکه اگر نوری وجود نداشته باشد سطح امنیت آن منطقه به خودی خود تا سطح زیادی کاهش می‌یابد. به همین دلیل است که وجود چراغ‌های پارکی اهمیت بالایی دارد و همانطور که بیان شد تامین انرژی لازم برای چراغ‌های پارکی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ و شهرداری‌ها و. بهتر است از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی لازم استفاده نمایند. چراغ‌های خورشیدی علاوه بر تامین برق تا حد زیادی مصرف برق را نیز کاهش می‌دهند.

عملکرد چراغ‌های پارکی خورشیدی

چراغ‌های پارکی خورشیدی با استفاده ازسلول‌های خورشیدی که بر روی آن قرار دارد. انرژی خورشید را در خود ذخیره می‌کنند که با تاریک شدن هوا این انرژی ذخیره شده به روشنایی تبدیل می‌شود چراغ‌های پارکی خورشیدی باید دارای سیستم محافظتی باشند تا از تخلیه یکباره باطری جلوگیری کنند. این کار به طول عمر چراغ‌های پارکی تا حد زیادی می‌افزاید.

اجزای چراغ‌های پارکی

چراغ‌های پارکی، حیاطی و خیابانی ار دو بخش سرهد و پایه تشکیل شده است؛ که در برخی از چراغ‌ها این دو قسمت به یکدیگر متصل هستند و به هم جوش داده شده اند. اما در برخی از اجزا‌های پارکی می‌توانید سر هد و پایه را به صورت جداگانه تهیه نماییدو بر روی یکدیگر منتاژ نمایید. بخش سر هد که چراغ نیز که داخل آن قرار می‌گیرداز جنس شیشه نشکن یا پلی کربنات مقاوم در برابر ضربه می‌باشد. همانطور که قبلا بیان شد آن چیزی که در مورد سرهد‌ها اهیمت دارد این نکته می‌باشد که هیچ عامل خارجی مانند حشرات و گرد و غبار نتواند وارد چراغ شود. پراغ‌های پارکی و خورشیدی دارای پایه بلند و پایه کوتاه هستند؛ که در اندازه‌های ۲ متری الی ۱۵ متری تولید می‌شوند. البته ارتفاع با توجه به نیاز مشتری و سفارش مشتری در ابعاد مختلفی قابل تولید می‌باشد. چراغ‌های پارکی از نظر طراحی دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ای می‌باشد که موجب شده است نسبت به چراغ‌های معمولی متمایز باشد. تا بتوان علاوه بر پارک در فضا‌های شخصی و ویلا‌ها نیز شاهد استفاده از این نوع پایه چراغ باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Up